Evely Kaasiku saavutas kodustel MM võistlustel 16. koha

Send this form
Category: Järvamaa

Lõuna-Eestis toimuvatel orienteerumise maailmameistrivõistlustel võisteldi viimase individuaalalana lühirajal.

Foto; Andres Raudjalg

Naiste 5,8 kilomeetri ja 21 kontrollpunktiga rajal pääses starti 69 naist. Võistluse võitis kindlalt hetkel maailma parimaks naisorienteerujaks peetav Tove Alexandersson Rootsist ajaga 32.34, kellele järgnesid Marianne Andersen Norrast  ja Venla Harju Soomest.

Väga hea jooksu tegi Eesti koondisse kuuuluv järvakas Evely Kaasiku, kes saavutas 16. koha ajaga 40.28. See on tema senise sportlaskarjääri parim tulemus. Kaasiku enda hinnangul jooks orienteerumistehniliselt väga nõudlikul maastikul kõige sujuvamalt ei kulgenud ja sisse lipsas 2-3 ligi 30-40 sekundilist orienteerumisviga. Ent nõudlikul maastikul tegid ka mitmedki nimekad konkurendid selgeid eksimusi ja seega oli lõpptulemus ikkagi väga hea. Tublilt jooksid ka teised Eesti naised. Marianne Haug saavutas 25. koha ja Laura Joonas 31. koha.

Meeste seas krooniti kaheksandat korda lühiraja maailmameistriks orienteerumislegend prantslane Thierry Gueorgiou, kellele järgnesid Fabian Hertner Šveitsist ja Oieksander Kratov Ukrainast. Eestlastest saavutas Timo Sild 11. koha, Lauri Sild 13. koha ja Sander Vaher 44. koha.

Maailmameistrivõistlused lõpevad teatejooksudega ja Evely Kaasiku kanda on Eesti naiskonna ankruvahetus.