Eesti võistkond sai sprinditeates 12. koha

Sulge
Saada artikkel
Send this form
Category: Järvamaa

Eesti orienteerumise võistkond koosseisus: Annika Rihma, Kenny Kivikas, Kristo Heinmann ja Evely Kaasiku saavutas Euroopa MV sprinditeates 12. koha.

Eesti võistkonna avavahetuses jooksnud Annika Rihma andis teatepulga üle kümnendal kohal, kaotust liidrile Šveitsile oli kogunenud 1.24. Vahed eesmiste võistkondadega olid väikesed ning koondise peatreeneri Elo Saue sõnul tuli Rihma rajalt tagasi seal, kus teda oodati ja tegi hea jooksu.

Teises vahetuses rajale läinud Kenny Kivikas, kes sattus paar päeva tagasi kimpu vigastusega, tõstis Eesti koha võrra üheksandaks ning kaotust liidrile oli juurde tulnud vaid 15 sekundit.

Kolmandas vahetuses jooksnud Kristo Heinmannil nappis eelkõige väledaid jalgu ning ta tuli rajalt tagasi 12. positsioonil. Vahe liidriga oli kasvanud 3.45-le.

Ankruna võistlustulle jooksnud Evely Kaasiku suutis küll kohta säilitada ja tõi Eesti üle finišijoone 12. positsioonil, šveitslastest hiljem kuus minutit ja 35 sekundit, kuid Saue sõnul jäi koht siiski pigem kripeldama.

“Lootsime veidike paremat,” rääkis Saue peale võistlust. “Koht kümne hulgas oleks heameelt teinud. Kahe aasta tagune eelmiste Euroopa Meistrivõistluste super õnnestumine ja saavutatud kaheksas koht jäid ületamata. Tänavu jäi tulemus eelkõige füüsilise poole taha.”